50 lat pracy na pasmach Andrzeja SP7ASZ

Motto:

„Gdy szukam wspomnień, które trwały ślad pozostawiły we mnie, kiedy podsumowuję godziny, które miały dla mnie znaczenie, odnajduję nieomylnie to, czego żadne bogactwo nie zdołałoby mi zapewnić: nie można kupić przyjaźni człowieka związanego z nami na zawsze doświadczeniami życia.”

Antoine de Saint-Exupéry

Swymi życiowymi doświadczeniami i wiedzą już od wielu lat dzieli się z nami znakomity telegrafista, operator, konstruktor, dydaktyk, przyjaciel – Andrzej SP7ASZ, obchodzący w tym roku, a dokładnie 15 marca 2013 roku Jubileusz 50-lecia pracy na pasmach amatorskich.

Zawsze przychodzi taki czas, że oto ludzie, z którymi związana jest znaczna część naszego życia obchodzą mniej lub bardziej okrągłe jubileusze. Refleksja, która towarzyszy takim uroczystościom dotyczy oczywiście Jubilata, ale także nas samych i wszystkich dobrych chwil, które wspólnie z Nim spędziliśmy. Andrzej, nasz przyjaciel w naszych codziennych kontaktach, poświęcał nam wiele chwil ze swego pracowitego życia, przysparza wiele sukcesów sportowych, zawsze możemy liczyć na Jego pomoc, na rzeczową i konkretną dyskusję dotyczącą naszego hobby.

Andrzeju, cieszymy się, że jesteś z nami i że nadal możemy korzystać z Twojej głębokiej wiedzy i bogatego doświadczenia. Ta garść informacji o działalności radiowej tylko w części może pokazać, jakim Jest Człowiekiem, my Jego wychowankowie, uczniowie i współpracownicy zarazem wiemy, że bogactwa Jego osobowości nigdy nie oddadzą żadne słowa. Pół wieku pracy na pasmach jest wspaniałą lekcją historii dla młodszego pokolenia, a dla jubilata jest świętem wspomnień, świętem minionego czasu oraz świętem trwania. Iluż wspomnień, wzruszeń i radości dostarczają stare fotografie i przekładane karty QSL. Z łezką w oku spoglądamy na zdjęcia, karty, odczytujemy znaki, wspominamy minione lata, to wszystko pozwala nam wierzyć w przyszłość. Atmosfera i nastrój jubileuszu pozostaje na długo w pamięci. Jubileusz jest wspaniałą okazją do snucia refleksji i wspomnień dotyczących losów osób związanych z naszym hobby, przywołania w naszej pamięci Tych, których spotkaliśmy na pasmach, na wizji. 50 lat uprawiania hobby to pasja, młodość, beztroska, wspaniali przyjaciele, to głęboko wyryte w sercu niezatarte wspomnienia, to przecież najpiękniejsze minione już lata w życiu każdego człowieka, do których powraca się z radością i rozrzewnieniem!

Andrzeju, w imieniu całego środowiska użytkowników eteru życzę Ci dalszych sukcesów, dużo zdrowia i czekamy na następne „okrągłe” rocznice.

SQ7LQJ Janek

ZOBACZ PEŁNĄ GALERIĘ FOTO - Jubileusz 50-lecia pracy Andrzeja SP7ASZ